Dubai je dobio svoj novi epicentar stila, ukusa i noćnog života – KIRA Dubai, koji je otvorio svoja vrata 14. marta 2025. godine u luksuznom kompleksu Jumeirah Marsa Al Arab.
Ovaj sofisticirani restoran je prva zajednička inicijativa AlphaMind tima, poznatog po kultnom CLAP restoranu, i već obećava nezaboravno iskustvo.
Iza kulisa KIRA krije svoj tajni bar LITT, speakeasy koji povezuje dan i noć, stvarajući fluidnu atmosferu između sofisticirane dnevne gastronomske oaze i električne noćne zabave. KIRA, što na japanskom znači „svetlost“, kombinuje mediteransku eleganciju sa japanskom preciznošću, dok LITT crpi inspiraciju iz magije mesečine za ultimativni “nightlife” vajb.
U enterijeru, Verhaal Studios je stvorio hipnotišuću igru svetlosti i boja, gde zlato inspirisano kintsugi tehnikom slavi nesavršenosti, dok ručno oslikani plavi detalji komplimentiraju toplim terakota tonovima. Terasa nudi besprekornu panoramu Burj Al Araba, idealnu za Instagram i nezaboravne večere pod zvezdama.
Kulinarski, meni je pravi spoj dva sveta: mediteranska sezonska riba sa sicilijanskim citrusima susreće japanske tehnike pripreme na robata roštilju i tandoor peći. Sva jela su zamišljena da se dele, u stilu izakaye, što svako veče pretvara u pravu zajedničku avanturu ukusa – od fino pripremljene paste do suptilne japanske elegancije.
Tokom dana KIRA pruža sofisticiranu i smirenu atmosferu do kasno u noć, dok LITT od 21h do 3h nudi dinamičan i strastven noćni život. Tajni bar ima zaseban ulaz, ali je povezan sa KIRA restoranom, omogućavajući gostima da se kreću između dva sveta – dnevnog i noćnog. Dizajn LITT donosi šumske motive i ambijentalno osvetljenje, stvarajući igru svetla i senke savršenu za nezaboravne večeri.
Koktel program poštuje zlatno doba miksologije, donoseći klasike iz 80-ih i 90-ih u modernoj interpretaciji, uz bogatu selekciju agave pića – tekila, mezcal, sotol i raicilla – za prave ljubitelje vrhunskih ukusa. KIRA je prava nadogradnja luksuznog hotela Jumeirah Marsa Al Arab, superjahtom inspirisanog kompleksa sa 386 soba i apartmana, 82 luksuzne rezidencije, marinom sa 82 vezova i Talise spaom od 3.500 m².
Bilo da birate sofisticiranu mediteransko-japansku kuhinju KIRE ili energičan i zabavan vibe LITT-a, oba mesta nude jedinstveno iskustvo koje spaja luksuz, inovaciju i vrhunski dizajn. Rezervacije su već otvorene, a oni koji prvi žele da iskuse ovu novu adresu luksuzne scene Dubaija – ovo je prilika za ekskluzivni uvid u središte glamura i ukusa u srcu grada.