Do sada smo se uglavnom bavili malim prostorijama i istraživali nove načine kako da malu prostoriju učinimo vizuelno većom.
Međutim, šta se dešava kada je situacija obrnuta, odnosno onda kada u svojoj kući imate prostoriju koja jednostavno izgleda kao bunar bez dna, i stalno traži još i još i još nameštaja?
Osim što ponekad deluje zastrašujuće, velika soba uglavnom nikada ne pruža osećaj ušuškanosti. Ovo je ujedno i prvi korak koji moramo načiniti kada je opremanje ovog gorostasa u pitanju. Podela na zone je proces koji treba da obuhvati pronalaženje idealnog mesta za zasebne aktivnosti: gledanje TV-a, čitanje, razgovor, ručanje, druženje s prijateljima.
Kako nedostatak kvadrature u ovom slučaju ne predstavlja nikakav problem, tako bez imalo griže savesti u centar sobe možemo postaviti ugaonu garnituru najvećih mogućih dimenzija. Ona nam, primera radi, može poslužiti i kao odlična pregrada između dela za ćaskanje i opuštanje i dela za čitanje.
U istu svrhu možemo koristiti i police sa knjigama, kao i otomane, taburee i slično.
Velika dnevna soba sebi može da dozvoli i galantnost po pitanju izbora trpezarijskog stola, pa tako slobodno možete ići sa ovalnom verzijom koja obuhvata 12 stolica, kao i većim tepihom.
Ne zaboravimo da naglasimo da je izbor tamnih boja obavezan kada je dekoracija velike prostorije u pitanju. Tamne boje odnosno topli, duboki tonovi upijaju svetlost pa će soba automatski izgledati manja. Ponekad i farbanje plafona u tamniju boju može imati sličan efekat (vizuelno spuštanje).
Za kraj, još jedno “upozorenje” - ne preterujte sa svetlom! Koliko god da je kod malenih prostora naglasak na svetlosti u svakom mogućem pogledu, kod velikih soba je bolje eksperimentisati sa teškim tkaninama u što bogatijim bojama, pa bi tako svetle, prozirne zavese trebalo da odu u zaborav.