Stan od 40 m² dekorisan je na dva različita načina, za nju i za njega...
To je bio predlog Nilton Montarroiosa, brazilskog arhitekte, koji je dobio zadatak da mali stan od 40 metara kvadratnih prilagodi mladoj ženi, dok je stan iste kvadrature sa istim rasporedom prostorija trebao da opremi za momka slobodnog duha.
Ali, pored promene dekora, arhitekta je napravio još neke izmene. Iako je u oba slučaja, kuhinja otvorena ka dnevnom boravku, preostali prostor u enterijeru je organizovan na različite načine.
U ženskom stanu, spavaća soba je locirana u posebnoj prostoriji. Arhitekta je želeo da odvoji ovu sobu od dnevnog boravka većim drvenim letvicama koje su ofarbani u belo. Dizajniran je multi-funkcionalni prostor, sa različitim zonama - spavaća soba, dnevni boravak, trpezarija i kuhinja koja je otvorena i povezana. Ovde se vratio na divan element koji označava prelazak iz jedne prostorije u drugu.
U ženskom stanu korišćene su nijanse žute boje, crvene i plave, koje čine pravi ženski dekor. Pored toga, korišćen je tekstil u cvetnom i tufnastom printu, a zidovi su ukrašeni slikama i crtežima.
U muškom stanu, on se opredelio za tonove sive i narandžaste, fotografije pejzaža na zidovima i sportsku opremu kao dekorativni element. TV, veliki prijatelj mnogima, takođe igra važnu ulogu u dekoraciji, gledano sa sofe i iz kreveta!
U ženskom stanu, kuhinju čine beli ormani koji su u kombinaciji sa drvenim poluostrvom. Dekorativne pločice donose vedrinu i boje, a zaobljene linije frižidera daju šarmantan retro izgled prostoriji.
Kuhinja muškog stana je uređena nameštajem u dve boje, narandžastim i tamno sivim. Trpezarijski sto, zid u crnoj boji poput školske table, slika i lampe donose moderan stil.
Tekstil je takođe napravio veliku razliku između muškog i ženskog doma. Pastelni tonovi i cvetni motivi zamenjeni su tonovima granita i narandžastim detaljima.
Koji vam se stan više dopada?